Duben 2013

Pojďme si společně ušít deku ;-), díl 1.

30. dubna 2013 v 23:04 Patchwork a jiné šití
Tak dneska to vypukne Usmívající se, za nějakou hodinku rozešlu holkám první šablonu na deku, kterou budeme společně šít. A jelikož je mezi námi pár nováčků, bude jim tento první díl sloužit možná jako inspirace.

Omlouvám se, ale omylem jsem fotila obrácené strany šablon, které jsem si připravila na překreslování aplikací. Ve výsledku bude domek na pravé straně a stom na lévé..

1. Všechny z nás mají tuto šablonu, ze které musí vycházet.. Jedná se o obrázek z netu, který jsem zjednodušila ..


2. Dále si každá z nás do obrázku může dosadit cokoliv se jí líbí. Toto je moje představa..(strom je inspirovaný originálním obrázkem..


3. teď přenést jednotlivé díly na látky a ty nažehlit na podkladový díl. Maličko jsem pozměnila umístění plotu, oproti obrázku..


4. Všechno strojově přišito..


5. Ale pořád je to takové nic moc .. a hlavně, já miluju v šití i to ruční .. takže teď jen jehlu a bavlnky a jdeme na to ..


Už je tma, takže výsledek toliko nevynikne. Já jsem takto spokojená. Jelikož budu na všechny panely používat stejnou podkladovou látku, ještě mně čeká ruční oydobné obešití panelu červenou barvou .. To chci záměrněm protože deka bude určena pro mojí maminku a jí se červená hodí do baráčku.

Pojďme si společně ušít deku ;-)

26. dubna 2013 v 12:05 Patchwork a jiné šití
.. tak se jmenuje projekt (i název klubu), do kterého se pouštím snad i s někým dalším, na fleru :-). Překopíruji Vám sem veškerá pravidla a pokud se budete chtít zúčastnit, budu jedině ráda. Myslím, že nám na konci vzniknou krásné třebas i Vánoční dárky.

Jak jsem na tuto myšlenku přišla? .. Podobný projekt jsem kdysi viděla na netu a strašně mě uchvátil. Bylo krásné sledovat, jak ze stejných motivů vziká tolik rozdílných výtvorů. Věřím, že i tady se najde kreativita, která nás do šití víc zatáhne.

Cílem je do Vánoc ušít deku o rozměrech 200x150, příčemž my bude spolu tvořit vnitřní díl: cca 150x100 cm.
Každý měsíc vypracujeme 1 panel (s pevně určenými prvky) + 1 doplňkový
Každého 1.v měsíci obdržíte vnitřní poštou obrázek. Rozhodně bude obsahovat domeček (domečky) a případně nějaké dopňky.. plot, strom.. Toto zadání musíte dodržet + každá si může panel dozdobit jak je jí libo. Technikám se meze nekladou (šití, vyšívání, malování, háčkování, paličkování..). Zpravidla bude domeček menší, než výsledný panel, a to z toho důvodu, aby jste mohly přidat borduru, krajku ..pokud tedy budete chtít.
Druhý panel, který budete tvořit, obdržíte jen rozměrově. Na něm nesmí být domečky!, ale cokoliv jiného. Například vyšité abecedy, uháčkované dečky, patchworkové vzory .. Já budu třebas tvořit deku pro mojí maminku a mám v plánu tam vyšít .. napsat citáty o maminkách.
Do 15. následujícího měsíce bychom vždy vkládaly fotky do diskuse, abychom se ještě víc těšily na výsledky ;-)
Tak kdopak do toho půjde se mnou? .. v prosinci bych ráda výsledné práce uveřejnila ve svém blogu .. pokud tedy dovolíte ;-)

Tak jak se Vám to zamlouvá? .. nepřipojíte se i některá z blogařek? .. Pokud nemáte profil na fleru a ani si ho nechcete dělat, ráda Vám pošlu obrázky mailem.

Asi jsem měla absťák ..

22. dubna 2013 v 15:09 Patchwork a jiné šití
.. protože jsem pročítala staré Mariny a našla malý organizér na blok se spoustou kapsiček. A tak jsem neodolala a hádejte, už je ušitý :) .. Látky jsem ladila přírodní, jen zelenou a béžovou .. nebo chcete-li světlounce hnědou. Tento organizér taky půjde do světa .. už mám obdobný doma .. Dostala jsem ho loni jako swapík .. a je nádherný, laděný do mé milované růžové ;-). Tak a teď ten můj dnešní výtvor ..Nekonečná šála .. pokus 1.

22. dubna 2013 v 9:27 Patchwork a jiné šití
Znáte to, venku je ráno zima a odpoledne teplo a přesně pro takové počasí je ideální nekonečná šála ;-). Byl to můj první pokus, jen tak okoukaný z fotek na webu. Přeci jen to není nic složitého.
Měla jsem doma jednu květovanou látku už hoooodně dlouho a pořád tak nějak netušila, nač ji použít, tak jsem po ni sáhla. Pak už jen mé milované puntíky .. V syslírně jsem vyštrachla kousky krajek a pustila se do ní. Musím říct, že to bylo foft šití a za chvilku jsem měla nekonečnou šálu hotovou..A když to šlo tak rychle, vybrala jsem látky do fialových odstínů a ušila ještě jednu šálu, kterou pošlu do světa jako swapík Den matek.. Zadání jsem měla jednoduché: Maminka miluje kytičky a fialovou barvičku.. Mám pouze dvě látky s růžičkami a obě naštěstí fialkové :-)Vsadím se, že nezůstane pouze u těchto dvou .. je to krásný, praktický a rychlý dárek ;-)

Moje první Dotee

17. dubna 2013 v 12:59 Patchwork a jiné šití
Původ této panenky hledejte až v daleké Austrálii, kde se obdarovávání Dotee panenkou stalo doslova tradicí. Panenky pro štěstí po jisté době zahltily celý svět. Inu, a proč ne. Šití panenky je doopravdy jednoduché. Tuto akci zvládne i malé dítě. Je to skvělý dárek. Na ušití panenky využijete své zbytky látek. Dotee je skvělou ozdobou, dárkem, drobností, která potěší. V celém světě naleznete mnoho klubů, které v rámci určitých období, tvoří panenky na daná témata, a pak si je posílají ve formě různých swapů. Nechte se nakazit touto milou drobností. Je to skutečně nakažlivé. (zkopírováno z webu)

U nás na Fleru existuje také klub Dotee .. přihlásila jsem se do něj a čekala jaké bude zadání. A pak jsme se dočkaly: Jarní zakletá princezna .. zadání, do kterého jsme musely promítnout přání obdarované. Já měla zadání Dotee Tulipánovou. Do povinného ocásku jsem jí přidala kabátek a hřeben a to z toho důvodu, že jaru se letos nechtělo moc prohřát naše ztuhlé tělíčka .. kabátek má tedy pomoct Dotee prorazit i v ošklivém počasí a hřebínek je určený k co největší parádě ;-) .. obličej je poctivě vyšit ;-)


A mé přání bylo krokus .. miluju tu květinu, moje babička jich měla plný záhon a s krokouskem su vždycky tak nějak vzpomenu na ní.. Svojí Dotee Krokuskouvou jsem dostala od MarketK a je překrásná .. stejně tak jako brože, háčkované kytičky a dobroučké čokoládíčky :)


Když šicí stroj odpočívá..

8. dubna 2013 v 21:35
Můj šicí stroj je v provozu neustále, proto si i on zaslouží jednou za čas nějakou tu přestávku. Ale nee zas moc dlouhou, aby nezlenivěl ;-) Však to znáte..
Mno a přesně proto je tu i ruční šití.. Kdysi jsem kdesi viděla překrásný quilt, byl celý ušit v ruce a jediné, co jsem si pamatovala bylo to, že v něm byly šestiúhelníky a snad nějaké kosočtverce .. Nic moc pro začátek, ale v bandě nadšených švadlenek na fb je Vexa, holčina..dáma, která snad ví všechno ;-) .. takže hnedle mi poslala několik foteček a dokonce i odkaz na šablony a já se ihned dala do tvořemní šablonek. Postupně si dodělávám další a další, protože jich asi nikdy nebude dost, ale už teď mám nějaký základ..


Mno a co by to bylo, kdybych to hnedle nezkusila ;-) .. takže hned první večer jsem ušila 3,5 šestiúhelníků, které jsou veliké 11 cm. A co z nich nakonec bude? .. To ještě pořádně sama nevím, ale už teď mám několik nápadů ..

1. Budu renovovat staré židle s polstrováním
2. Přehoz na gauč
3. .. nevím jestli to není na ruční práci moc "morbidní" .. ale hodil by se nám kobereček k záchodu :)

Tak se necháme překvapit, co z toho bude, až jich bude víc. Každopádně odřezků a zbytků, ze kterých jsou šestiúhelníky sešívány mám jednu ohromnou krabici ;-)..


Šiju, ale nic neukážu

6. dubna 2013 v 16:20 Patchwork a jiné šití
Dnešek opět trávím ve společnosti šicího stroje. Ale tentokrát se o výsledek nepodělím. Ne že bych nechtěla, ale nemůžu.. trořím totiž druhé kolo pešků :)
Strašně se těším na konečný hvizd, kdy všechno odtajníme a bude vidět postupně jak který pešek vznikal a kdo co k němu napsal..

Jediné, co asi tak můžu napsat je, že jeden pešek je dětský, druhý je dozdoben babičinou zahrádkou a ten třetí? .. kdo ví, pořád nad ním dumám .. je to šití přes papír.. tak uvidíme, co z něj nakonec bude ..

Proužek k puntíku patří..

5. dubna 2013 v 19:03 Patchwork a jiné šití
Už ho mám ušitééééé! Koho? Mno přeci proužkované tričko :-). Žádný etra střih v něm ale nehledejte, prostě jsem si položila látku, na ní tílko, které je mi akorát .. nikde nešponuje a ani neplandá a dle něj udělala střih. Výřez na hlavu a tam kde jsou průramky jsem střihla oblouček na spadlé rukávky. Oblouček jsem pomalouku rozšiřovala tak, aby tričko sedělo na mou venušovskou postavu ;-). A musím říct, že k puntíkatému šátku vypadá proužkované tričko bezvadně ;-)


A ještě modelka ;-).. napůl v domácím


Paráda v námořnickém stylu

4. dubna 2013 v 21:14 Patchwork a jiné šití
Taky máte změnu období? .. kdy se Vám začíná líbit něco jiného, nového.. ? Já právě takové období mám. Možná na mě leze jaro :).. každopádně jsem se zamilovala do kombinace modré, červené a bílé. A dneska, když jsem bya ve městě, musela jsem si koupit bambulky na oboustranný šátek. A ve švadlence kousek dál i kousek červeného proužkovaného úpletu na tričko. Mno, pro tuto chvíli mám ušitý alespoň ten šátek, ale jdu se vrhnout i na to triko ;-)


Tak nevím .. ještě jsem se nechala inspirovat .katcha., která má na fleru překrásné brože a jednu s kytí jsem si udělala, ale s těmi od ní se nemůžu srovnávat..


.. mno, tak teď jen spíchnout nějaké to tričko. Jen se koukněte, jak to bude spolu krásně ladit ;-)