Květen 2013

Pojďme si společně ušít deku ;-), díl 2.

30. května 2013 v 13:58 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Máme tu téměř červen a to znamená, že je tu nový vzor na panel deky, kterou šijeme společně. Tentokrát se jedná o veliký panel, který bude mít velikost 66,6x66,6 cm + přídavky na švy.

Na panelu jsou dva domečky, stromy, řeka a lávka..

a na nás opět je, abychom si obrázek nějakým způsobem dozdobily. Já si přidala lampy, vylepšila lávku, nějaké květiny ..jen se pořád nemůžu rozhodnout, jak udělat vodu..


A teď se musím podívat, jak k sobě budou panely ladit ..


Ušití panelu mi teď bude chvilku trvat, ale dočkám se ;-)

1. dárek pro Honzíka

29. května 2013 v 16:51 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Honzíkovi je už celých 6 týdnů a už u nás byl na první návštěvě, ale co bych to byla za tetu, kdyby si z ní něco neodnesl Mrkající. Bryndáčky už od tety má, k Vánocům dostane deku, ale hračku ještě žádnou nedostal.. A jelikož se jedná o pořádného chlapa, chtělo to chlapskou hračku Smějící se .. vyhrál to dinosaurus Usmívající sePojďme si společně ušít deku ;-), díl 1., ale 2. část

29. května 2013 v 16:29 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Šijeme společně domečkovou deku, ale než jsem stihla vložit druhý doplňkový panel, musela jsem k doktorovi a pak jsem si poležela v nemocnici. Ale už je dobře, ruce mám v naprostém pořádku, takže můžu klapat do klávesnice a odpočívat ;-)

Chci, aby z mé deky vyzařovalo poděkování mamince a aby vždy, když se přikryje, jí bylo jasné, jak moc pro mě znamená. Pepis mi poslala z nějaké knížky poděkování mamince, já ho zkrátila a použila na panel. Ten, aby nebyl jen s písmem, vyšila ho a přišila jednoho zpěváčka ;-).


Takto vypadají oba panely s květnového kola společně:


Na posledení fotce již můžete vidět i rodělaný doplňkový panel pro červen .. Takto nějak začínají panely do sebe zapadat a pomaličku se začne rodit deka ;-)


Jůlinka a Emilka

22. května 2013 v 10:29 Patchwork a jiné šití
Jůlinka a Emilka jsou dvě ušatice, které se dnes rozletí ke dvou malým cácorkám. Strašně si přály mít zaječí kamarádky, tak snad se jim budou líbit.
Přání maminky bylo, aby byly zaječice stejně a přeci jiné .. aby se sestřičky o ně nehádaly .. proto je jedna sladěná do fialkova a druhá do růžova, jedna má sukýnku a druhá košilku.. Mno, nebudu je už u sebe zdržovat, ať se můžou vydat na dalekou cestu ..V zajetí Sunbonnet Sue

17. května 2013 v 22:22 Patchwork a jiné šití
Jak jsem se již zmiňovala, účastním se pešků. Je to bezva sledovat, jak pomalu vzniká velký top. Tentokrát se ke mně dostal top Katche. Je to holčina, kterou znám a věděla jsem i tak dopředu, že by chtěla mát na dece hodně panenek. A jelikož její střed obsahovat Sunbonnet Sue, dala jsem se do šití dalších 12 Nevinný. Aplikace jsou celkem malé, cca 7-12 cm.

Jelikož se jedná o peška, nemůžu vložit celý top, ale alespoň ty malinkaté Sunbonnetky ..
A tady jsou..

Donuty trošku jinak

5. května 2013 v 19:57 Patchwork a jiné šití
Nedávno jsem si nakoupila spoustu látek u Lucky a tak nějak jsem pořád hledala co bych asi tak mohla ušít z donutové látky. Dneska jsem rozsekla první kousek ;-) .. Pustila jsem se do úložného boxu. Je spíš pro malé slečny, ale mně se líbí.. Po jeho obvodu je celkem 8 menších kapsiček.
S hvězdnou látkou ta donutková k sobě perfektně ladí.

Košík ušiju určitě další, ale ten bude sloužit jako obal na dárek k narozeninám pro tchýni..
V kapkách rosy..

3. května 2013 v 21:29 Patchwork a jiné šití
Na webu se dá najít spousta překrásných obrázků, které se dají použít jako aplikace třebas na klopu kabelky .. Jeden takový obrázek jsem našla a hned na první pohled se do něj zamilovala.
Strašně mě baví kombinování aplikací s ruční výšivkou a na tento obrázek jsem použila i maličko strojové výšivky (jen co můj stroj zvládl a hlavně tedy mé nezkušenosti) a dozdobila jsem jej korálky. Kabeluška je určená jako drobný dárek, tak doufám, že budoucí majitelku potěší Mrkající

Omlouvám se za kvalitu fotek .. telefon víc nezvládá Plačící