Červenec 2013

I bábinka může být šik ;-)

31. července 2013 v 13:18 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Těchto pár dní je tak nějak ve znamení peněženek .. Tentokrát jsem jednu šila na přání pro jednu babičku. Chtěla jí mít v tónech hnědé, bílé a růžové..
Trošku trhlá kočka ;-)

29. července 2013 v 10:26 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Na Fleru probíhá spousta swapíků .. a ty co jsou pod klubem Hravé swapování "mám na starosti" já. Již před časem jsme vyhlásily téma Kočky kočičí .. a opravdu se člověk nestačí divit, co všechno se pod tímto pojmem dá vytvořit .. někdo plete kočičí hračky, jiný plete košíky se dnem plným koček, jiní šijou dečky, obrazy, kosmetické taštičky .. Je toho spousty a ještě toho spousty bude. Swapuje nás přes 60 :).
Mou swapinkou je 14 letá slečna. Rozhodla jsem se ušít peněženku .. s tak trošku praštěnou, ale i roztomilou kočkou. Snad se své nové majitelce zalíbí ..
Omlouvám se za kvalitu fotografií, mám "nemocný" foťák, tak musel posloužit mobil..


Potřebuju něco na sebe..

22. července 2013 v 11:07 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
.. To je klasický problém nás ženských .. pořád nemáme co na sebe. Ale u mě je to pravda ;-). Před dvěma lety jsem zhubla přes 20 kilo a ve skříni pořád syslím ty veliké sukně (mno přeci je nevyhodím, když jsou tak pěkné). Ale už je to trapný, když mi sklouznou zapnuté z pasu na zem .. Takže jsem si nutně potřebovala ušít prozatím alespoň jednu sukni na tyto pařáky, které teď jsou..
Mno a jelikož letos ujíždím na tmavě modré a červené .. a hlavně na puntících, moje volba byla víc než snadná ;-). Sukně byla za hodinku ušitá, jsou to vlastně jen 2 obdelníky, jeden na sukni a druhý na pásek a do toho všitý zip..


A jelikož jsem chtěla sukni na velkovní lítání a ne do společnosti :D .. začistila jsem záměrně cik cakem ;-) .. nějaká ta paráda, bo zvláštnost se vždycky hodí :)


Peškománie..

21. července 2013 v 21:44 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
.. a je tu opět další díl Peška .. tentokrát jde o Loudavého, kterého pořádá Vave. A jelikož se začínají šít větší díly, mohu už vložit fotečku.
Budoucí majitelka této deky je babička, proto jsem si vzpomněla na tu mou, ona byla samá dečka, krajka, ručně vyšívané ubrusy .. a milovala klasiku. To jsem se pokusila vložit do 4 rohů topu, který mi přišel. Top byl šitý patchworkovými vzory a já tak nějak měla potřebu jej rozbít a víc rozsvítit .. Jsem moc zvědavá, jak se s topem poperou další švadlenky :)


Chodí Pešek okolo..

19. července 2013 v 11:53 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Letos jsem se s nadšením pustila do šití Pešků .. v pravidlech je napsáno, že se nesmí uveřejňovat celý Pešek, ale snad postranice nikomu vadit nebudou ;-) ..
Toto je mé druhé šití Keltských uzlů .. musím uznat, že jsem se u nich krapet zapotila, ale zároveň jsem si je i zamilovala. Je užasné, co se všechno dá vyčarovat z kousíčků látek. Snad se majitelce budou mé panely alespoň krapet líbit. Musela jsem použít jen její kousky látek, protože batiky, které by se k nim hodily v syslírně nemám..Památka po babičce

15. července 2013 v 13:21 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Je to už nejakou dobu, co mi kamarádka dala opravdu hoooodně staré ubrusy po její babičce, chtěla, abych vymyslela, co z toho pro ni ušít..
Určitě vzniknou nějaké polštářky, ale jako první, vznikl šátek pro Radku .. takhle budu mít babičku často těsně u sebe ;-) .. včera jsem jí šátek dávala a měla z něj opravdu radost :)

Some time ago a friend of mine gave me some old tablecloths from her grandmother. I made this scarf out of it so she can wrap herself up with all those sweet memories. The color fits just right for the Toffee Le Challenge so I decided to join in as Toffee is just as sweet.

Šátek jsem přihlásila díky Vexe do soutěže TOFFEE


Není nad domácí ..

7. července 2013 v 17:59 | ANNabeLL |  Něco z jiného soudku
Z jara nám došly domácí džemy a musela jsem tedy poprvé po x letech jeden koupit. Vzala jsem cenový průměr .. ani nejlevnější ani nejdražší .. a byla jsem zklamaná.. džem tekl a nebylo to nějak ono .. Prostě domácí je domácí ;-)..
Takže letos jsem začala dřív .. jahodový je klasika, ten už odpočívá v regálech..

Letos jsem si říkala, že by to chtělo i něco z jiného soudku .. Takže jsem sáhla po ananasu, zázvoru a melounu ;-)


Chtěla jsem něco i hooodně zdravého, k tomu je zázvorový džem. Opravdu je skvělý a hodně výrazný. Říkala jsem si, že v zimě přijde krásně vhod.. Receptík je tady ;-). Jen nedělejte stejnou chybu jako já .. Zázvor se vyvyřuje, aby se zbavil "pálivosti" .. a já škrt nechtěla ten skvělý vývar jen tak vyhodit a již studeného se ho napila .. myslela jsem, že mi schoří celá pusa a krk :D


Tohle je melounový krasavec. A jak chutná? Vážně dobře .. Meloun zde slouží hlavně jako dužina, na které je postaven džem (někdy se tak používá i dýně) .. a džemík chutná po citrónu s vanilkou s lehkou příchutí melounu. Recept najdete tady . Já jsem schválně nechala celou vanilku i ve skleničce .. jen ať pěkně zraje..


Takže kod se přidá a taky nějaký dobrý domácí džem bo marmeládu uvaří? ..

Dnešní Vánoce od Lendule53

3. července 2013 v 13:55 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Běhounek pro Darinku333 jsem odeslala a dneska mi přišel úžasný swapík od Lendule53. Lenčiny výrobky jsou nádherné, ona má opravdu talent od Boha ;-) :-)
Měl mi přijít jen běhounek se čtverečky .. a pošťák mi předal takovouto ohromnou krabici:


A už po rozbalení se mi zaslzely oči dojetím ..


.. a tady je běhounek, polštářek, čtverečky a medvídek v plné kráse..

Fotečky jsou od Lenky (Lendule)Jen se Lenka krásně trefila .. moje nej plyšáci jsou Méďové.. Čajík už mi voní pod nosem, abych se z těchto letních Vánoc mohla vzpamatovat!

Leni, moc moc děkuji.

Běhounek pro Darinku

3. července 2013 v 9:51 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Na Fleru měsíc co měsíc pořádáme nějaké swapíky .. A znáte to pořekadlo: Kovářovic kobyla ..? Tak to na mě přesně sedí :). Pořád šiju a to, co potřebujeme my domů, to ne .. Takže jsem vyhlásila swap na běhounky na stůl, které opradu potřebujeme :D. Můj los mi přiřknul Darinku, strašně fajn človíčka, který miluje fialovou barvičku .. a ta v mé syslírně moc není.. Naknec jsem ale našla a ušila jednoduchý běhounek na stůl. Darinka psala, že se jí moc líbí a že jsem se naprosto trefila, tak jsem tuze ráda :)
Člověk si musí udělat i radost

3. července 2013 v 9:38 | ANNabeLL |  Něco z jiného soudku
Už dlouho jsem chodila na Fler okukovat tyto kořenky .. Když jsem je poprvé uviděla, hned jsem se do nich zamilovala.. Jsou naprosto božské a do posledního puntíku přesně dle mého gusta .. Pravda, stojí o krapet víc, než kořenky v domácích potřebách, ale nevím jak vy, ale já ty dosavadní kořenky, jenž používám .. mám téměř 13 let a s krásou těchto se nemůžou ani rovnat..
Takže teď manžel ví, co mutně potřebuju do kuchyně :) .. mno přeci, dát do kupy všechny keramické kořenky a vyrobit jim nějakou jednoduchou dřevěnou poličku ;-).. Alespoň má hodně usnadněné dárky pro letošní rok :D
Mno nejsou perfektní?! :)