Srpen 2013

A zase ty puntíky..

15. srpna 2013 v 9:31 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Asi patřím mezi puntíkomaniaky .. včera jsem běhala po městě a sháněla stuhu na obojek a vodítko pro naše psí mimčo, které si přivezeme už za 14 dní .. a opět to vyhrála ta s puntíky .. Manžel chtěl něco konzervativního, aby nechodil venčit s obojkem se srdíčky a podobně .. Takže ještě to vidím na jednu sadičku, která bude reprezentovat hravost a veselost ;-)Buchty pro chlapy ;-)

11. srpna 2013 v 14:31 | ANNabeLL |  Pečení s žitným kváskem
Dneska jsem zase po delší době oprášila jiné než chlebové pečení s pravým kváskem. Zadělala jsem si na slané buchty. Do těsta dalasádlo a panáka slivovice Smějící seMrkající. Naplněné jsou uzeným, cibulkou, žampióny a nivou ..Tak už jen vychladnout, ať můžeme ochutnat S vyplazeným jazykem


V rytmu Beáty

10. srpna 2013 v 19:52 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
V pátek jsme si s manželem udělali výlet za jeho tátou do Štětí a to znamenalo, rychle dodělat restík pro švagrovou, která tam také bydlí. Přála si modro zelenou kabelku se zkracovacím popruhem. Ve čtvrtek v deset večer jsem zasedla ke stroji a v pátek ve dvě v noci bylo hotovo.. Tak vznikla Beáta dle Bellet pro Marinu.
Psí minimko..

8. srpna 2013 v 10:47 | ANNabeLL |  Něco z jiného soudku
Téměř po 13 letech jsme na začátku léta přišli o naší labradorku Ejminku .. byla zlatíčko s tisícem čertíků v těle :) .. S naší kočkou Fuffí spolu spaly, hrály si, mazlily se s námi a taky mě hlídaly, jestli mi něco neupadne při vaření..
Zprvu jsme zvažovali, že si nového pejska pořizovat nebude, přeci jen, Ejminka byla jen jedna, ale nakonec zvítězila láska ke zvířatům. Rozhodli jsme se s manželem pro jiného pejska .. něco menšího .. a jednou bylo rozhodnuto. Vyhrál to hladkosrstý foxteriér ;-). A už je i na světě. Momentálně jsou jí (opět to bude psí slečna) 3 týdny a má se skvěle k světu ;-)
Tady je ještě s maminkou a se svými sourozenci:


A tady nám už pózuje sama .. nebo spíš utíká ze záběru :)
Tak ještě tři týdny a budeme ji mít, fešandu, doma :).

Pro jednu moc statečnou holčičku

8. srpna 2013 v 7:17 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Před nedávnem jsem pro jednu moc statečnou náctiletou slečnu šila kabelku Velikost:Bellet. Požadavky byly, aby kabelka byla dostatečně veliká, měla dost kapsiček a nosila se přes tělo. A to vše je pro jednu drobounkou holčinu, se kterou se život moc nemazlí a je hodně nemocná. Už také po amputaci nohy.. Ale ona je prý přesto sluníčko a smíšek.


Do kavárny s coffee peněženkou

8. srpna 2013 v 6:56 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Touto peněženkou jsem dodělala další restík .. za hodinu a kousek otvírají poštu, tak ji rovnou pustím do světa, ať ji má nová najitelka co nejdříve doma. Tématem měla být káva nebo čaj .. a já si vybrala kávu ;-) .. v peněžence jsem chtěla rozseknout jednobarevné látky a trošku ji zjemnit, proto jsem do ní všila krajku.

Nějak jsem se poslední dobou do peněženek zamilovala. Většina švadlenek je šila s časopisem Marina a já to jejich kouzlo objevila až teď. Mno určitě je budu šít i jako Vánoční dárečky ..

Ve znamení "topů"

5. srpna 2013 v 8:25 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Včerejší den jsem si určila na šití topů .. Přišlo mi předposlední číslo časopisu BFL a i když jsem si původně říkala, že do topu, který tam byl se pouštět nebudu, nakonec jsem ho přeci jen ušila. Jen jsem si upravila maličko postup než v časopise.
Mám opravdu narvanou skříňku různých šatovek, úpletů, kostýmovek a saténů .. a nic z toho pořád nešiju .. proto jsem sáhla po dvou z nich a můj šatník čítá o dva kousky oblečení více..
Detail růkávu, na který jsem použila hooodně starou krajku, ale když mně je jí líto vyhodit.. ;-). Také jsem rukávy a výstřih začišťovala směrem ven, aby vnikla maličká ozdoba..


S Anahi v kuchyni ;-)

2. srpna 2013 v 12:17 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Anahi pořádá na fléru Mystery šití .. je to skvělá akce, kdy postupně dostáváme zadání a pak je koukáme, co nám z toho vznikne.
Díky ní už mám 2 velké kuchyňské ubrusy .. jeden jsme šily jako Silvestrovské mystery a druhý vznikl koncem července. Dnes jsem ubrus konečně zkompletovala a už ho máme v kuchyni..
Vyjímečně jsem sáhla po barvách pro naší domácnost úplně nezvyklých .. chtěla jsem něco nového, krapet studeného, na ty letošní pařáky ;-). Ubrus je prošit nádherným stehem ve všech hvězdách .. na kompletaci topu se spodním dílem jsem použila cik cak ve čtvercích. Záměně jsem jím pak přišila i lem.. Je to taková maličko "nečistá" práce, ale mně se to celkem líbí ;-)Díky Hani ;-)