Březen 2014

Pešek pro mou tchýni

19. března 2014 v 21:02 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Loni jsem se zúčastnila několika Pešků .. a jeden byl předen určen pro mou thýni. Šila jsem jsem srdce peška - Panenku pod stromem a další švadlenky přidávaly své kusy dle zadání Vave.. Nekonec z toho vznikl překrásný top na deku a jeden dokonalý polštářek..

Anetkový polštář

19. března 2014 v 20:50 | ANNabeLL |  Patchwork a jiné šití
Anetkový povlak na polštář byla pro mě výzva. Byl to můj první pokus o anetkový patchwork a musím říct, že mě to strašně moc bavilo, takže anetkování určitě zas někdy zařadím do svého šitíčka ;-).. a ještě s dekorací králíčka :) .. ta se věší za ouško a kolíček ;-) :-)

Polštář se zapínáním na zavazování

19. března 2014 v 20:07 | ANNabeLL |  Návody
Poslední dobou se u mě roztrhl pytel s polštáři .. Sama je u nás doma měním a ladím a také je daruji dál.. Zapínání dělám na zavazování a zde vkládám velmi jednoduchý návod.. Snad Vám to alespoň maličko pomůže..

1. Připravíme si hlavní stranu polštáře. Já mám 45x45 cm. Tu podložíme termolínkem, vnější látkou a prošijeme..


2. Dále jsem si připravila obdelník 45x20 cm. Jednu stranu si začistila a hotový díl položila na rubovou stranu hlavního dílu polštáře. Také si musíme připravit tkanice na zavazování polštáře. Já si zvolila 3, ale můžou být jen dva .. či naopak více. Pokud se Vám nechce látka začišťovat, můžete použít mašle ;-). Pokud budete šít, připravte si 7 cm široký pruh a dlouhý 35 cm (nebo jak dlouhé chcete). Látku sežehlete napůl (3,5 cm), rozevřete a kraje sežehlete ke středu. Poté sešijte. Tkanice si srovnejte na obdelník látky a při krajíčku prošijte..


3. Připravíme si další zadní díl. Tentokrát ten větší.. Já mám obdelník 45x40 cm .. Já si zažehlila 2x 1 cm, vložila tkanice a prošila. Tím si i rovnou začistila hlavní stranu zadního dílu.


4. Celý díl hezky urovnáme a opět prošijeme při krajíčku..


5. Teď už jen přišijeme šikmý proužek, kterým začistíme celý polštářek..Všem moc držím palce při šití..